“UMUT BİTTİĞİ ZAMAN ÖNCE HAYALLER ÖLÜR”

Güneş doğar ya her sabah bir umutla, sevdayla, inatla hiç vaz geçmez ya doğmaktan. Biz ne kadar kötü olursak olalım ne kadar bencil olursak olalım ne kadar nefret dolu olursak olalım, Güneş hep bizim için doğar bizi ısıtmak için, önümüzü ufkumuzu görelim diye doğar. Bu yönüyle her aşk şiirinde bir yeri vardır sabah doğan güneşin. Çünkü aşk’lara klavuz olur aydınlığıyla, sevenlere bir umut olur karanlık gecelerin sabahında..

Bazen düşünüyorumda insanoğlu neden bu kadar bencil, bu kadar korkak ve nefret dolu. Cansız bir varlık olan bir güneş bile insanlara, aşk’lara böylesine umut kapısı olabiliyorsa, biz insanlar neden canlı, yaşayan, istediğinde başaran varlıklar olarak bu kadar soğuğuz.. Neden kendi içimizi insan sevgisiyle ısıtamıyoruz neden bunu hep güneşten bekliyoruz..Ve sonra kendi sorumu şöyle yanıtlıyorum yine kendimce ; Galiba korkuyoruz da ondan

Eğer insanları seversek bağlanmaktan korkuyoruz, bağlanınca kaybetmekten korkuyoruz, kaybedince yalnızlıktan korkuyoruz, yalnız kalınca bunun sonsuza dek sürmesinden korkuyoruz.. Ama hep unutuyoruz, hep görmezlikten geliyoruz asla yalnız değiliz.. Sabahları o umut yüklü, sevdaların klavuzu, birbirinden uzak sevenlerin altında ısındığı GÜNEŞ’imiz var. Onu yaratıp insanlara yol gösteren ALLAH’ımız var.. Güneş her sabah bizim için geliyor sadece bizi ısıtmak için, yolumuzu aydınlattığı gibi içimizide aydınlatmak için..

Yeter ki insanoğlu biraz cesaretli olsun, insanlar birbirine sevgiyle, şefkatle yaklaşsın. Kırmasınlar birbirlerini kendi sevgilerinden korktukları için. Umutlarının peşini bırakmasınlar.. Hep söylediğim bir laf vardır “UMUT BİTTİĞİ ZAMAN ÖNCE HAYALLER ÖLÜR” diye..
Sakın unutmayın;

Sevgiden korkmayın çünkü; Yalnız kalmayacaksınız hiç.. GÜNEŞ HER SABAH SİZE GELECEK…

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir