Aşk Nedir?

Düşün…
Kim üzebilir SENİ senden başka?
Kim doldurabilir içindeki boşluğu SEN istemezsen?
Kim mutlu edebilir seni, sen HAZIR değilsen?
Kim yıkar, yıpratır sen İZİN vermezsen?
Kim sever seni, sen kendini SEVMESEN?
Her şey SENDE başlar, SENDE biter…
YETER ki yürekli OL, tükenme, tüketme, tükettirme içindeki yaşama SEVGİSİNİ…
YA çare sizsiniz YADA çaresizsiniz…

NIETSZCHE

 

Aşk nedir? Avuçların mı terliyor, kalbin mi tekliyor, sesin mi kısılıyor? Bu aşk değil, hoşlanma. Gözlerini ondan mı ayıramıyorsun, dokunmak istiyorsun, öyle mi? Bu aşk değil, şehvet. Onu herkese göstermek istiyorsun, aşkını haykırmak istiyorsun, öyle mi? Bu aşk değil, gösteriş. Onu istiyorsun çünkü yanında değil, öyle mi? Bu aşk değil, zayıflık. Sana aşkını itiraf ettiği için onunlasın? Bu aşk değil, acıma. Ona aitsin çünkü görünüşü seni cezp ediyor, kalbini tekletiyor, öyle mi? Bu aşk değil, vurulma. Hatalarını görmezden geliyorsun çünkü onu önemsiyorsun, öyle mi ? Bu aşk değil arkadaşlık. Ona, her gün, her an onu düşündüğünü mü söylüyorsun? Bu aşk değil, yalan. Sevdiğin her şeyi hatıra olsun, diye ona vermek mi istiyorsun? Bu aşk değil, hayır işi. AMA; O ÜZGÜN OLDUĞUNDA, KALBİN Mİ ACIYOR? İŞTE BU, AŞK. O İYİYKEN BİLE ONUN CANI YANAR, DİYE AĞLIYOR MUSUN? BU, AŞK. GÖZLERİ, KALBİNİ GERÇEKTEN VE GÖRÜYOR VE RUHUNU DERİNDEN İŞLİYOR MU ? BU, AŞK. KÖR OLMUŞ BİR ŞEKİLDE, ACILAR ,,İÇİNDE KIVRANIRKEN BİLE HÂLÂ ONUNLA MISIN? BU, AŞK. ONU HATALARIYLA KABUL EDİYORSUN, ÇÜNKÜ HATALARI DA ONDAN BİR PARÇA DİYE DÜŞÜNÜYORSUN, ÖYLE Mİ? BU, AŞK. BAŞKALARINA DA İLGİ DUYUYORSUN AMA HER ŞEYİNLE, PİŞMAN OLMADAN ONUNLA MISIN? BU, AŞK. ONU KALBİNİ, HAYATINI, HATTA ÖLÜMÜNÜ BAĞIŞLAYABİLİR MİSİN? ŞİMDİ, GERÇEKTEN AŞIK MISIN? BİR KEZ DAHA DÜŞÜN…

 

Sevgili Kimdir” Diye Sordular… “Yürekte Yaşattığım…” Dedim… “Yaşamak Nedir Peki?” Diye Sordular… “Şey” Dedim, Yutkundum. “AŞIK- MAŞUK MİSALİ SEVMEK DEDİM” dedim… “Kimi ” dediler… “Bir daha yutkundum.” “Gördüğüm VE BİLDİĞİM DEDİM” dedim… “Nedir ?” diye sordular… “Buluşma; Gönülde kavuşma, vuslat… ” “Ve işte hayat bu!”dedim… “Hayat mı?” diye sordular… “Öyle kısa ki!” dedim…..
“Yaşanacak çok şey var, zaman yok” dedim… “Yaşanması gereken ne var? ” diye sordular… “Aşk” dedim… “Sevda” dedim… “Muhabbet” dedim… “ YÜREKLE sevişmek” dedim. “Nasıl olur?” diye sordular… “Seven bilir, seven hisseder, seven yaşar.” dedim. “Sen seviyor musun?” diye sordular. “Hem de nasıl!” dedim. “Biliyorsun, hissediyorsun, yaşıyorsun öyleyse…” dediler. “Riyasız, çıkarsız, hesapsız…” dedim. “Eee, sonra…” dediler. “Sonu da, başı da bu!” “Sadece SEVİYORUM” dedim. “Nasıl yani… “dediler. ” Mecnun gibi…” dedim. “Anlamadık!” dediler. “AŞIK OLAN ANLAR…” DEDİM. “Bunda bir sır var… Açıkla! ” dediler… “Yüreği açmadır!” “Girmeden bilemez insan…” dedim… “Nasıl açılır yürek?” Diye sordular… “Sihirli kelime ile… ” dedim. “Neymiş o kelime?” Diye sordular. “ AŞK… AŞK.” DEDİM… EVVELİ AŞK AHİRİ AŞK VESSELAM dedim ve sustum.!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir